Artykuły > Wszystkie artykuły > Paznokcie w kształcie PIPE - Artykuł z pisma "Paznokcie"
Artykuł upublikowany w piśmie "Paznokcie" nr 55 (1/2012); autor: Anna Gembala-Papież
Paznokcie w kształcie
PIPE
Od jakiegoś czasu w salonach dominują bardzo naturalne stylizacje. Bardziej wymagającym klientkom możemy zaproponować kształt pipe. Wymaga on dużych umiejętności technicznych i jest bardziej czasochłonny, ale paznokcie o tym kształcie wyglądają doskonale.
Technika żelowa czy akrylowa?
W zasadzie obie metody są możliwe, jednakże praca akrylem jest zdecydowanie wygodniejsza, szybsza i tym samym bardziej praktyczna. Wynika to z charakterystyki materiału, dla którego sprawą naturalną jest zaciskanie masy podczas modelowania. Praca metodą żelową jest bardziej czasochłonna i tym samym usługa w takim wypadku powinna być droższa. Jeśli decydujemy się na metodę światłoutwardzalną bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego żelu, który umożliwi zwężenie paznokcia poprzez zacisk.
Paznokcie długie czy krótkie?
Paznokcie typu pipe możemy zrobić niemalże na każdej długości. Od paznokci lekko wystających za opuszek do bardzo długich. Efekt jest jednak bardziej widoczny i łatwiejszy w wykonaniu na nieco dłuższych stylizacjach, szczególnie u klientek z płaską i krótką płytką. U tych klientek przy krótkim paznokciu paznokcie pipe nie uzyskamy pożądanego efektu pipe. Jeśli zależy nam na efekcie dość krótkiej płytki z pomocą przychodzi nam żel kamuflujący, który pomimo przedłużonej krawędzi sprawi, że optycznie paznokieć będzie wydawał się krótki. Efekt ten m.in. jest zaprezentowany w części "Krok po kroku". Na zdjęciach A, B, C przedstawiono paznokcie pipe o różnej długości.
paznokcie pipe paznokcie pipe
Dla kogo kogo pipe?
Z punktu widzenia stylisty, ze względu na konieczność zaciskania masy i tworzenia mocnego tunelu, kształt pipe dużo łatwiej jest wykonać na paznokciach naturalnie wypukłych. Jeśli chodzi o typ dłoni klientki, to pipe sprawdza się doskonale u prawie każdej kobiety. Stylizacja ta wysmukla mocno samą płytkę oraz dodaje całej dłoni delikatności, a to jeden z najbardziej pożądanych efektów w stylizacji paznokci. Więc jeśli tylko naszej klientce podobają się paznokcie typu pipe śmiało możemy zaproponować usługę. Wyjątkiem może być bardzo duża i jednocześnie płaska płytka, gdy klientka ma duże dłonie i szerokie palce. Wówczas sam fakt przedłużania płytki może być niewskazany. W salonie wielu klientkom zależy na szybkiej i taniej usłudze. Coraz częściej wykonujemy krótsze paznokcie, żelujemy naturalną płytkę, a u systematycznych klientek jedynie uzupełniamy materiał bez ściągania całej masy. Paznokcie typu pipe wymagają całkowitego usunięcia starej masy, skrócenia naturalnej płytki i rozpoczęcie modelowania od zera. Całkowite ściąganie masy co 3 tygodnie nie pozostaje bez znaczenia dla kondycji naturalnej płytki, można więc proponować wykonanie takiej usługi np. co drugą wizytę. Podsumujmy więc zalety i wady.
Zalety:
  • wysmuklenie płytki, piękny efekt końcowy
  • paznokcie są bardzo trwałe
Wady:
  • stylizacja jest czasochłonna
  • trudniejsze w wykonaniu przy metodzie żelowej
  • wymagają całkowitego usunięcia starej masy, co przy regularnych zabiegach może niekorzystnie wpłynąć na kondycję naturalnej płytki
W czym tkwi sekret?
Generalizując, aby uzyskać paznokcie w kształcie pipe musimy wymodelować paznokcie o bardzo mocnym tunelu, wręcz delikatnie zwężające się w stronę wolnego brzegu. Na zdjęciach D, E, F widzimy dwa paznokcie tej samej długości i różnicę między nimi. Paznokieć po lewej stronie jedynie wyżelowano naturalną płytkę, a paznokieć z prawej wymodelowano wolny brzeg w kszta&t pipe. Różnica w budowie, kształcie i efekcie końcowym jest znacząca, szczególnie efekt widoczny jest na żywo, gdzie lepiej widać wszystkie wypukłosci. To dlatego technika ta wymaga dużej wprawy i doświadczenia stylisty. paznokcie pipeUzyskanie prawidłowej formy jest możliwe, gdy czujemy się swobodnie w pracy na szablonie i w operowaniu masą. Patrząc z góry paznokcie pipe wydają się na pierwszy rzut oka podobne do zwykłych owalnych lub migdałków, jednakże w rzeczywistości są one dużo smuklejsze i bardzo trwałe. Głęboki tunel umożliwia nadanie krawędzi wrażenia owalnego kształtu.
paznokcie pipe paznokcie pipe
"Pipe" a owal
Przede wszystkich mówiąc pipe mamy na myśli kształt paznokcia w kontekście ca&ej jego budowy. Paznokcie owalne określają natomiast kształt opiłowania samej krawędzi wolnego brzegu, podobnie jak termin migdał czy kwadrat. Wolny brzeg opiłowujemy w owal najczęściej na paznokciach płaskich, paznokcie typu pipe najczęściej opiłowujemy w kwadrat trzymając jedynie pilnik pod lekkim kątem, co widać na zdjęciach G i H.
paznokcie pipe paznokcie pipe
Forma czy tips?
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór szablonów, zwłaszcza jeśli pracujemy akrylem. Nie tylko pozwoli nam to wysmuklić paznokcie, ale też efekt pipe będzie bardziej widoczny. Niektórzy producenci oferują tipsy typu pipe i mogą być one paznokcie pipe używane przez osoby pracujące żelem, jednakże efekt końcowy takich paznokci będzie gorszy. Przy metodzie żelowej wybór odpowiednich szablonów ma szczególnie duże znaczenie, gdyż w żelu zaciskanie tunelu jest czasochłonne i niepraktyczne. Forma, która umożliwia mocne wygięcie i potrafi utrzymać kształt wyraźnego tunelu będzie bardzo pomocna.
 
 
© 2007 Beautify
start   |   sklep   |   forum   |   galeria   |   artykuły   |   szkolenia   |   regulamin   |   salony   |   kontakt