Artykuły > Wszystkie artykuły > Opis końcówek do pilnika elektrycznego (frezów)

Praca pilnikiem elektrycznym jest coraz częściej niezbędna w profesjonalnym studio stylizacji paznokci. Daje nie tylko poczucie profesjonalizmu, ale jest przede wszystkim narzędziem, które umożliwia wykonane perfekcyjnego manicure oraz stylizację. Gwarantuje doskonałą przyczepność materiału, jednocześnie zapewniając utrzymanie naturalej płytki w idealnej kondycji. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie dobranie końcówek do pracy, aby zapewnić nie tylko sobie najlepsze efekty, ale również po to, by zmaksymalizować komfort naszych klientek.


Seria klasyczna (toolkit):

Toolkit to zestaw 6 końcówek do pilnika elektrycznego. Doskonałe zestawienie niezbędnych elementów daje pewność, że nasza praca będzie w pelni profesjonalna.
Cuticula - Frez do klasycznego manicure oraz do przygotwania okolic wału naokołopaznokciowego do techniki żelowej i akrylowej. Usuwa uporczywe skórki w powierzchni płytki paznokciowej bez jej naruszenia. Eliminuje wiekszość problemów z zapowietrzaniem się masy. Idealny do męskiego manicure. Jest bardzo delikatny. Praca od 5-8tys obrotów (1/4).
Prep - Diamentowy frez do przygotowania-matowienia płytki paznokcia w celu zwiększenia przyczepności. Idealny przy twardych skórkach i obgryzionych paznokciach. Bardzo delikatny, dokładnie przygotowuje paznokieć docierając do samych skórek. Również eliminuje problemy z liftowaniem się masy. Praca 6-8tys. obrotów (1/4).
Corrector - Frez diamentowy do techniki żelowej i akrylowej. Usuwa pozostałości materiału i przebarwienia pod paznokciem. Jest bardzo delikatny dla naturalnego paznokcia. Praca ok 10-14tys (1/3).
Finishing Bit Grob - Frez diamentowy polecany do techniki żelowej i akrylowej. Delikatnie usuwa masę i ją wyrównuje. Może być używany do matowienia żelu podczas odnowy, w celu wyrównania i przygotowania powierzchni oraz do delikatnego usunięcia masy blisko naturalnego paznokcia. Jest bardzo komfortowy dla klientki. Nie nagrzewa się, a wszelkie wibracje są wyeliminowane, co daje klientce poczucie bezpieczeństwa. Może być również używany do lekkiego opiłowania kształtu masy, po jej wymodelowaniu. Diamentowa powierzchnia jest także bardzo skuteczna w ścieraniu zrogowaciałego naskórka (np. nagniotków). Praca ok 10-14tys (1/3).
Mittel - Wydajny frez z twardego metalu do techniki żelowej i akrylowej. Gruntownie usuwa materiał. Polecany szczególnie do akrylu i przy dłuższych paznokciach. Praca 22-24tys obrotów (1/2).
E.X. - Wydajny frez z twardego metalu do techniki żelowej i akrylowej. Skutecznie usuwa materiał. Polecany szczególnie do żelu i przy krótszych paznokciach. Daje niezwykle komfortowe uczucia ściągania materiału dla naszej klientki. Bez uczucia ciepła i wibracji, daje poczucie bezpieczeństwa. Praca 22-24tys obrotów (1/2).

Seria Grace:

Seria końcówek Grace, to końcówki wykonane z jednego stopu metalu (główka i nóżka). Gwarantuje to jeszcze lepsze zredukowanie wibracji podczas pracy. Polecane jeśli komfort Twojej klientki ma znaczenie. Końcówki mają kształty odpowiedające serii klasycznej.
A.A. - Odpowiednik końcówki Cuticula. Frez do klasycznego manicure oraz do przygotwania okolic wału naokołopaznokciowego do techniki żelowej i akrylowej. Usuwa uporczywe skórki w powierzchni płytki paznokciowej bez jej naruszenia. Eliminuje wiekszość problemów z zapowietrzaniem się masy. Idealny do męskiego manicure. Jest bardzo delikatny. Praca od 5-8tys obrotów (1/4).
Tarnisher - Odpowiednik Prep. Frez do przygotowania-matowienia płytki paznokcia. Idealny przy twardych skórkach i obgryzionych paznokciach. Bardzo delikatny, dokładnie przygotowuje paznokieć. Tez eliminuje problemy z liftowaniem sie masy. Praca 6-8tys. obrotów (1/4).
Maxx - Odpowiednik Mittel. Wydajny frez z twardego metalu do techniki żelowej i akrylowej. Gruntownie usuwa materiał. Polecany szczególnie do akrylu i przy dłuższych paznokciach. Praca 22-24tys obrotów (1/2).
Superior - Odpowiednik E.X. Wydajny frez z twardego metalu do techniki żelowej i akrylowej. Skutecznie usuwa materiał. Polecany szczególnie do żelu i przy krótszych paznokciach. Daje niezwykle komfortowe uczucia ściągania materiału dla naszej klientki. Bez uczucia ciepła i wibracji, daje poczucie bezpieczeństwa. Praca 22-24tys obrotów (1/2).

Dodatki:

Zestaw frezów można uzupełnić o dodatkowe akcesoria
Kozia szczoteczka - Delikatna szczoteczka z koziego włosia do dokładnego odpylenia powierzchni. Gwarantuje gładkie rozłożenie żelu oraz poprawi przyczepność masy.
Szczoteczka do czyszczenia frezów Druciana szczoteczka, która ułatwia utrzymanie końcówek w czystości. Sztywne włókna metalu łatwo i skutecznie oczyszczają porowatą powierzchnię nawet najbardziej zabrudzonych końcówek.

Żywotność frezów

W zależności od intensywności pracy następuje różne zużycie frezów. Przede wszystkim najszybszemu zużyciu ulegają końcówki do ściągania masy.
Na zużycie końcówek mają wpływ:
- twardość materiału - pracując miekkimi żelami jesteśmy w tanie wydłużyć zywotość frezów nawet do 3 razy
- jakość produktów - pracując na dobrych jakościowo produktach możemy modelować paznokcie cieńsze, a tym samym masa jest łatwiejsza do usunięcia
- precyzja modelowania - jeśli nałożony materiał nie wymaga wiele obróbki oszczędzamy nie tylko czas, ale również pilniki i frezy

Przy metodzie żelowej w salonie o dużym nasileniu klientów (ok. 6-8 osób na stanowisko dziennie) żywotność frezów określa się na ok 3-4miesiące. Jeśli przyjmujemy ok 3-4 klientki dziennie, to żywotność końcówek do usuwania masy wydłuży się do ok. 6-8 miesięcy.
Końcówki do przygotowywania, matowienia płyki mają zdecydowanie dłuższą żywotność, gdyż używamy je tylko do delikatnej obróbki. Takie końcówki będą nam starczały na ok. 6-8 miesięcy, w salonie o dużym nasileniu klientów oraz na 12-16 miesięcy przy mniejszym nasileniu.

Należy pamiętać, aby dbać o nasze frezy podczas ich uzytkowania, aby zmaksymalizować ich żywotność. Możemy to zrobić poprzez:
- dokładne czyszczenie końcówek po każdej klientce, aby nie dopuścić do zatkania się powierzchni
- uzywanie odpowiednich płynów przeznaczonych do dezynfekcji, które nie niszczą diamentowej i metalowej powierzchni (polecamy Stabimed )
- nie dociskamy końcówki podczas pracy, tylko w razie potrzeby zwiększamy liczbę obrotów pilnika elektrycznego.

Jakie są zalety używania końcówek marki abc nailstore?

- Firma abc nailstore była pionierem na rynku niemiecim w pracy pilnikiem elektrycznym. Od tego czasu wszystkie produkty zostały udoskonalone i świetnie dopasowane do stylizacji paznokci.
- Końcówki do ściągania masy są bezpieczne w używaniu, gdyż posiadają zaokrąglone krawędzie, co daje pełną kontrolę nad masą podczas pracy nawet na dużych obrotach,
- Zwróżnicowane kształty gwarantują precyzję, która znacząco wpływa na dokładność i przyczepność materiału.
- Doskonała technologia i jakość metalu daje gwarancję wydajności.

Artykuł opracowała:
Anna Gembala-Papież
 
 
© 2007 Beautify
start   |   sklep   |   forum   |   galeria   |   artykuły   |   szkolenia   |   regulamin   |   salony   |   kontakt